Co je owczarek środkowo azjatycki?

Co je owczarek środkowo azjatycki?

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z dogproject.pl

Sposób odżywiania owczarka środkowoazjatyckiego zależy od jego wieku, trybu życia i rasy. Zrównoważona dieta jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju tego psa. Powinna ona również zawierać dużą ilość wysokiej jakości białka. Białka wspomagają rozwój tkanek, dzięki czemu pies rośnie silny i jest odporny na choroby. Białka wysokiej jakości powinny stanowić ponad 25% dawki pokarmowej psa. Oto kilka przykładów tego, co je owczarek środkowoazjatycki.

Owczarki środkowoazjatyckie, jako rasa ochronna, zostały stworzone do strzeżenia własnego terytorium i muszą być nauczone szacunku dla obcych. Niemniej jednak dobrze wyszkolony owczarek środkowoazjatycki nauczy się, że jego rodzina jest dla niego priorytetem i nie da się jej skrzywdzić. Są to również wspaniałe zwierzęta rodzinne, pod warunkiem że właściciele nauczą je właściwego postępowania z nimi. Rasa ta jest wspaniałym dodatkiem do każdej rodziny. Jeśli zastanawiasz się nad adopcją jednego z nich, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej rasie.

Owczarek środkowoazjatycki jest dużym psem o potężnych mięśniach. Jego sierść jest pełna z wełnistym podszerstkiem. Jego głowa jest duża i zaokrąglona, a uszy są trójkątne i zwisają w dół. Ma czarny nos, długie nogi i długi ogon. Jego przodkowie byli wykorzystywani głównie do pilnowania zwierząt hodowlanych. Przy odpowiedniej opiece owczarek środkowoazjatycki może dożyć nawet 15 lat.

Typowy owczarek środkowoazjatycki zjada do dwóch funtów surowego mięsa dziennie. Pory spożywania posiłków mogą się jednak znacznie różnić. Jeśli nie jesteś pewien, jaką karmę powinien jeść Twój pies, zacznij od obserwacji jego wielkości i masy ciała. Samica owczarka środkowoazjatyckiego może być nieco mniejsza od samca, ale nie oznacza to, że będzie mniej towarzyska. Wysokość suki owczarka środkowoazjatyckiego wynosi około 25 do 27 cali.

Czytaj dalej  Jak podróżować z owczarkiem środkowo azjatyckim?

Owczarek środkowoazjatycki może jeść dobrej jakości karmę dla psów, pod warunkiem, że spełnia ona jego potrzeby żywieniowe. Zbilansowana dieta zawierająca mięso i warzywa jest korzystna dla zdrowia psa, choć w przypadku nadmiaru pokarmu może dojść do nadwagi. Z tego powodu najlepiej jest karmić psa regularnie i ograniczyć ilość przysmaków. Poza tym owczarki środkowoazjatyckie mają tendencję do szybkiego przybierania na wadze, jeśli są przekarmiane.

Owczarek środkowoazjatycki ma długą historię jako stróż hodowlany, a jego początki sięgają obszaru między Morzem Uralskim a Morzem Kaspijskim oraz północno-zachodniej granicy Chin. Rasa ta do dziś żyje w Azji Środkowej i jest wykorzystywana przede wszystkim do pilnowania zwierząt gospodarskich. Rasa ta jest również wykorzystywana do walk psów, a wiele jej cech genetycznych jest podobnych do cech innych ras pierwotnych.

Zobacz więcej:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
owczarek środkowo azjatycki czy Cane Corno

owczarek środkowo azjatycki czy Cane Corno

Next Post
Jak dobrać hodowle dla owczarka środkowo azjatyckiego?

Jak dobrać hodowle dla owczarka środkowo azjatyckiego?

Related Posts