owczarek środkowo azjatycki czy Cane Corno

owczarek środkowo azjatycki czy Cane Corno

Owczarek środkowoazjatycki lub Cane Corno spędza dużo czasu w ruchu w swoim rodzimym środowisku. Preferują powolne i spokojne tempo ćwiczeń i często znajdują najwyżej położone miejsca, z których mogą obserwować otoczenie. Sierść Cane Corno jest połączeniem długiego i krótkiego włosa, z gęstym podszerstkiem, co powoduje intensywne sezonowe zrzucanie sierści dwa razy w roku. Jeśli zastanawiasz się nad adopcją Cane Corno, pamiętaj, że mogą one mieć długi włos, więc ich pielęgnacja może się różnić w zależności od osoby.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z fankazwierza.pl

Cane Corso vs owczarek środkowoazjatycki

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa, zapewne zastanawiasz się, która rasa jest lepsza: Cane Corso czy owczarek środkowoazjatycki. Każda z ras ma inne cechy, ale obie są uważane za doskonałe psy rodzinne. Chociaż obie rasy mają wspaniałe osobowości, owczarek środkowoazjatycki jest znany z tego, że jest bardziej tolerancyjny w stosunku do dzieci. Cane Corso jest znany z tego, że jest energiczny i uwielbia się bawić, ale jeśli nie będziesz ostrożny, może to zmienić się w postawę opiekuńczą.

Cane Corso jest dużym, molosowatym psem, o wzroście około 64-70 cm i wadze 45-50 kg. Jego uszy są wysoko osadzone, a ogon zadarty. U niektórych ras ogon jest pełny i stoi prosto. Owczarek środkowoazjatycki ma większą siłę zgryzu niż Cane Corso, ale potrafią równie dobrze walczyć. Są jednak skłonne do złego zachowania i wymagają odpowiedniego szkolenia, aby uniknąć tych problemów.

Cane Corso vs Bandog amerykański

Bandog jest starożytną rasą wywodzącą się od owczarków wschodnich i często nazywany jest “amerykańskim bandogiem”. Pierwotnie hodowano je jako psy stróżujące, ale później wykorzystywano je do polowań, pasterstwa i jako psy stróżujące. Cane Corso, potomek starożytnego psa rzymskiego, to duża i muskularna rasa o mocnym zgryzie. Są podobnej wielkości i ważą około 45-50 kg.

Czytaj dalej  Problemy zdrowotne owczarek środkowo azjatycki?

Cane Corso vs American Bandogge: Istnieje kilka różnic między tymi dwiema rasami, a każda z nich ma swoje odrębne cechy. Cane Corso jest dużym, aktywnym psem i nie nadaje się dla osób niedoświadczonych. Potrzebuje codziennego ruchu i około 20 minut szkolenia dziennie. Cane Corso jest psem bardzo energicznym, potrzebuje dużo uwagi i towarzystwa. Temperament Cane Corso będzie się zmieniał w miarę jego dojrzewania przy odpowiednim szkoleniu i socjalizacji.

Oczekiwana długość życia Cane Corso

Średnia długość życia Cane Corso wynosi od dziewięciu do dwunastu lat, w zależności od rasy. Pomimo solidnych cech, które pomagają im przystosować się do różnych temperatur i klimatów, nadal są podatne na różne choroby i problemy zdrowotne. Chociaż odpowiednia dieta pomoże im żyć dłużej, regularne wizyty u weterynarza są nadal niezbędne. Wczesne wykrycie chorób pozwoli uniknąć dalszych komplikacji. Zaleca się również rozpoczęcie socjalizacji szczeniaka lub psa rasy Cane Corso od najmłodszych lat.

Chociaż Cane Corso są na ogół zdrowe, nie są odporne na powszechne problemy zdrowotne. Rasa ta jest na przykład podatna na dysplazję stawów biodrowych (skręt żołądka). Ten stan chorobowy występuje, gdy w żołądku gromadzi się nadmierna ilość gazów, blokując normalną drogę odpływu. Nieleczone nagromadzenie gazu może w ciągu kilku godzin doprowadzić do śmierci. Na szczęście w takich przypadkach możliwe jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego.

Zobacz więcej:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Jak dbać o sierść owczarka środkowo azjatyckiego?

Jak dbać o sierść owczarka środkowo azjatyckiego?

Next Post
Co je owczarek środkowo azjatycki?

Co je owczarek środkowo azjatycki?

Related Posts