Jak duży jest owczarek środkowo azjatycki?

Jak duży jest owczarek środkowo azjatycki?

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie akwahobby.pl

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się: “Jak duży jest owczarek środkowoazjatycki?”, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ta duża rasa potrzebuje przestrzeni, ruchu i dużej ilości jedzenia. Ale czego jeszcze wymagają te psy? To wyjątkowa rasa i musisz się upewnić, że jesteś na to przygotowany. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji. Poniżej wymieniono najczęstsze cechy owczarka środkowoazjatyckiego.

Ta duża, puszysta rasa wyewoluowała sama z siebie w ciągu ostatnich 5 000 lat. Jej wyjątkowy wygląd i temperament wykształciły się z czasem w surowym środowisku. Jałowy klimat Azji Środkowej sprawia, że jest to idealny pies do pasienia bydła, a ponadto trudno mu się oprzeć chęci ochrony swojej rodziny. Niezależnie od tego, czy chodzi o ochronę stada, czy o towarzysza w gospodarstwie, psy tej rasy są z natury czułe. Trzeba jednak poświęcić czas i cierpliwość na szkolenie tego psa.

Owczarek środkowoazjatycki szybko rośnie. Szczenię owczarka środkowoazjatyckiego waży od około 80 do 100 funtów i ma od 20 do 75 centymetrów wzrostu. Głowa u tej rasy jest duża, prostokątna i wydłużona. Choć rasa ta nie jest szczególnie aktywna, potrzebuje kilku godzin ruchu dziennie. Owczarek środkowoazjatycki uwielbia wędrówki, długie spacery i pracę na roli. Jeśli masz czas i miejsce na ćwiczenia, pies ten jest idealnym zwierzęciem.

Owczarek środkowoazjatycki jest dużym psem, dlatego ważne jest, aby przed zakupem poznać jego wielkość. Dawniej rasa ta była wykorzystywana do ochrony mienia przed dużymi drapieżnikami. Z tego powodu jest niezwykle opiekuńczy i zdolny do ciężkiej pracy. Nie jest to pies dla początkujących i należy pamiętać, że owczarek środkowoazjatycki rozwijał się przez 5000 lat, bez bezpośredniej hodowli przez człowieka. Mimo to rasa ta charakteryzuje się doskonałą długością życia, sięgającą nawet siedemnastu lat.

Czytaj dalej  Jak przygotować owczarka środkowo azjatyckiego na lato?

Owczarek środkowoazjatycki uwielbia dzieci. Dobrze dogadują się z kotami i innymi psami. Nie są trudne w szkoleniu, ale wymagają nadzoru przy małych dzieciach. Temperament owczarka środkowoazjatyckiego sprawia, że jest on idealnym psem domowym dla osób, które spędzają dużo czasu w domu. Jeśli jesteś domatorem i lubisz spędzać weekendy w domu, owczarek środkowoazjatycki może być właśnie tym, czego szukasz!

Owczarek środkowoazjatycki jest dużym, średniej wielkości psem, który waży od czterdziestu do sześćdziesięciu funtów. Ma trójkątne uszy, głęboką, szeroką klatkę piersiową i długi, kręcony ogon. Sierść jest prosta i szorstka, z gęstym, krótkim włosem na głowie. Sierść tej rasy jest gęsta i prosta, może być czerwona, biała, czarna lub brązowa. Jeśli planujesz trzymać tego psa w domu, pamiętaj, że będzie on potrzebował dużego podwórka.

Owczarki środkowoazjatyckie są niezależnymi, inteligentnymi psami. Będziesz musiał je nadzorować, gdy będą ćwiczyć i spacerować. Potrzebują przestrzeni do zabawy i biegania. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu w mieście, owczarek środkowoazjatycki będzie dla Ciebie sporym utrapieniem. Aby być szczęśliwym, potrzebują dużo miejsca i ruchu. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych ras, nie nadają się one do mieszkań w mieście.

Zobacz więcej:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Tryb życia owczarka środkowo azjatyckiego?

Tryb życia owczarka środkowo azjatyckiego?

Next Post
Problemy zdrowotne owczarek środkowo azjatycki?

Problemy zdrowotne owczarek środkowo azjatycki?

Related Posts