Czy owczarek środkowo azjatycki boi się zostawać sam?

Czy owczarek środkowo azjatycki boi się zostawać sam?

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu bulterier.com.pl

Niektórzy ludzie mogą się zastanawiać: “Czy owczarek środkowoazjatycki boi się być sam?”. Ale ten pies niekoniecznie boi się zostawać sam. Jeśli nie chcesz zostawiać swojego pupila samego, upewnij się, że wiesz, w co się pakujesz. Musisz zrozumieć, że psy te są z natury terytorialne i mogą nie witać obcych z takim samym entuzjazmem. Z tego względu mogą nie przywitać obcych w Twoim domu.

Aby właściwie wyszkolić owczarka środkowoazjatyckiego, właściciel musi spędzać czas z psem i nauczyć go, co jest dopuszczalne, a co nie. Pies powinien być szkolony do pilnowania rodziny, a nie do atakowania świata zewnętrznego. Jeśli zostawiasz psa samego z obcymi, może stać się agresywny. Jest to zupełnie normalne, ale mimo to należy szkolić psa, aby unikał sytuacji, w których czuje się zagrożony.

Chociaż owczarek środkowoazjatycki jest zazwyczaj spokojny, może szczekać na obcych. Poza tym pies ten jest dość aktywny na zewnątrz i spokojny w pomieszczeniach zamkniętych. Ze względu na odporność genetyczną owczarek środkowoazjatycki raczej nie cierpi na żadne schorzenia charakterystyczne dla tej rasy. Jednak niektóre z jego cech genetycznych sprawiają, że pies ten jest podatny na dysplazję stawów łokciowych i biodrowych. Dlatego ważne jest, aby owczarek środkowoazjatycki był poddawany regularnym kontrolom weterynaryjnym. Lekarz weterynarii może również opracować dla Twojego psa rutynowe zabiegi pielęgnacyjne, które będą najlepiej dostosowane do Twojego stylu życia.

Owczarek środkowoazjatycki potrzebuje dużo przestrzeni do biegania i zabawy. Pozostawienie go samego w mieszkaniu w mieście nie będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli to możliwe, zadbaj o to, aby pies miał przynajmniej podwórko, na którym będzie mógł się bawić i biegać. W przeciwnym razie, podczas ćwiczeń lub spacerów owczarek środkowoazjatycki powinien być trzymany na smyczy. Aby pies tej rasy był szczęśliwy i zdrowy, należy zapewnić mu dużo przestrzeni wokół siebie.

Czytaj dalej  Czy owczarek środkowo azjatycki jest rodzinnym psem?

Chociaż pozostawienie psa w spokoju może być najłatwiejszym rozwiązaniem, należy pamiętać, że pies nie robi tego w złych zamiarach. W rzeczywistości sam akt szczekania sprawia, że jeszcze bardziej boi się on nieobecności właściciela. Dlatego zanim zostawisz psa samego, odwróć uwagę zwierzęcia zabawką. Zapewnienie mu rozrywki podczas Twojej nieobecności ułatwi wszystkim życie.

Niektóre psy nie pozwolą Ci odejść od siebie, a niektóre nigdy nie zostawią Cię samego. Inne jednak stają się niespokojne i przygnębione, gdy zostawiasz je same na dłuższy czas. W najgorszym przypadku będą nawet próbowały uniemożliwić Ci wyjście. Kiedy zostawiasz psa samego, może być trudno określić, które zachowanie jest gorsze – szczekanie, tupanie czy krzyki. W końcu pies może zacząć zachowywać się tak, jakby nie widział Cię od lat.

Lekarz weterynarii może zdiagnozować lęk separacyjny, badając zachowanie psa i udzielając mu odpowiednich informacji. Najlepszym sposobem na to jest nagranie zachowania na wideo. Dzięki temu lekarz weterynarii może od razu przeanalizować problem. Jeśli zachowanie jest widoczne od razu, lekarz weterynarii może postawić diagnozę. W przeciwnym razie pies będzie musiał zostać poddany kompleksowemu badaniu różnych układów organizmu. Oczywiście lekarz weterynarii musi także znać ogólny stan pacjenta.

Zobacz więcej:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Dlaczego owczarek środkowo azjatycki ma oklapnięte uszy?

Dlaczego owczarek środkowo azjatycki ma oklapnięte uszy?

Next Post
ile kosztuje Owczarek środkowo azjatcki?

ile kosztuje Owczarek środkowo azjatcki?

Related Posts